70 години Државен Архив на РСМ

70 години Државен Архив на РСМ

НАСТАНИ И ВЕСТИ

IMG 2748d7efb52239c4ab2475ca71d2053a V

Изложбата „Македонија памети. Никогаш да не се повтори!“ поставена во Домот на културата „Илинден“ во Демир Хисар

Со изложбата „Македонија памети. Никогаш да не се повтори!“, посветена на македонските Евреи, која на 5 јуни 2023 г. беше поставена во Домот на културата

Дознај повеќе »
351448078 899781057785740 3547141317785695017 n

ОХРИДСКИОТ АРХИВ ГО ОДБЕЛЕЖУВА 9-ти ЈУНИ – МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА АРХИВИТЕ

Државниот архив – Одделение Охрид, активно се приклучува кон активностите во рамките на одбележувањето на Меѓународната недела на архивите и на Меѓународниот ден на архивите:

Дознај повеќе »

Со кликање на копчето “Се согласувам” или со продолжување на користење на веб-страната, се согласувате да зачуваме колачиња за да го подобриме Вашето корисничко искуство преку анализа на употребата на веб-страната, подобрување на навигацијата и прикажување на релевантна содржина.