LAJME

279968235 310225281269048 3079724677701453098 n

5 Maji - Dita e gjuhës maqedonase

На денешен ден, 5 мај, го одбележуваме Денот на македонскиот јазик, денот кога во 1945 г. со Решение на Народната влада на Федерална Македонија е

Më shumë ...
флаер

Gëzuar Pashkët!

Државниот архив им го честита најголемиот христијански празник Велигден на вработените и на сите верници од православна вероисповед со желби за добро здравје и семејна

Më shumë ...